dlaczego wakacje tak szybko mijaja

dlaczego wakacje tak szybko mijaja

¢W 1898 roku, w Nowym Jorku miała formę polityczną, w której istnieje on do dziś.

¢9/11 zmieniło mapę polityczną świata

Atrakcje turystyczne

Turystyka jest głównym przemysłem lokalnym, setki atrakcji i 39 milionów turystów odwiedzających miasto każdego roku przeciętnie. Wielu odwiedzających to punkt odwiedzić Ground Zero, Empire State Building, Times Square, Radio City Music Hall, Statua Wolności, Ellis Island, Wall Street, głównej siedzibie Narodów Zjednoczonych, American Museum of Natural History, St Patrick Cathedral , Fifth Avenue, a Brooklyn Bridge, wśród innych atrakcji. Istnieje ponad 28.000 akrów (113 km²) Od parku znaleźć w całym Nowym Jorku, zawierająca ponad 1700 oddzielnych parków i placów zabaw. Najbardziej znanym z nich jest Central Park, który jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury krajobrazu na świecie, jak również główne źródło rekreacji dla nowojorczyków i turystów. Inne ważne parki w mieście to Park Riverside, Battery Park Bryant Park, Prospect Park, Flushing Meadow-Corona Park, Washington Square Park i Forest Park.

Muzea Galerie sztuki

Nowy Jork jest miastem wielkich muzeów z Metropolitan Museum of Art w skupisko zabytkowego sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i 20 kolekcji Muzeum Guggenheima w wieku, i American Museum of Natural History i jego Hayden Planetarium koncentrując się na naukach. Istnieje również wiele mniejszych muzeów specjalistycznych, od El Museo del Barrio z naciskiem na kulturach latynoamerykańskich Narodowego Muzeum Cooper-Hewitt Wzornictwa. Wiele muzeów znajdują się na odcinku Museum Mile Piątej Alei.

Oprócz tych muzeów, miasto jest także domem dla szerokiej gamy pomieszczeń dla spektakli operowych, symfonicznych i tanecznych. Największym z nich jest Lincoln Center for the Performing Arts, które jest właściwie kompleks budynków obudowa 12 odrębnych spółek, w tym New York Philharmonic, Metropolitan Opera, New York City Opera, The New York City Ballet, a Jazz at Lincoln Centrum.

– autor artykułu