zakopane jaki pensjonat polecacie

zakopane jaki pensjonat polecacie

Krzyżowcy zauważyć, że nie było istniejąca społeczność żydowska w Safed kiedy zdobyty teren. Duża liczba Żydów, którzy uciekli hiszpańskiej inkwizycji i wygnania w 14, 15 i 16 wieku przybył do Tzfat, w tym wielu kabalistów, który zbudował reputację miasta jako miasta Kabały.

Dziś odwiedzający Tzfat zwykle udać się do starej żydowskiej dzielnicy, gdzie można zobaczyć niektóre z dawnych synagog w mieście. Istniejące synagogi zostały odbudowane po Safed w 1759 i 1837 trzęsień ziemi, ale stoją na oryginalnych stronach oryginalnych 16 synagog wieku. Wybitne synagog w Tzfat obejmują ARI Ashkanazi gdzie 16th Century kabaliści stworzył piątek wieczorem Kabbalat Szabat usługi, ARI Sepharadi gdzie rabin Izaak Luria, ARI, modlił się i studiował, synagogi Joseph Caro, gdzie rabin Józef Karo napisał Kodeksu Prawa żydowskiego i synagoga Abuhav w którym mieści się 15 wieku zwoje Tory.

zakopane jaki pensjonat polecacie

W przeszłości, turyści przyjdzie Tzfat na szybką wizytę przed przejściem do innych północnych izraelskich witryn. Obecnie rosnące przemysł turystyczny zapewnia wiele możliwości dla turystów, którzy chcą pozostać w Tsfat zbadać, odpocząć i cieszyć się górskim powietrzem. Miasto jest znane jako centrum sztuki, a goście mogą przeglądać galerie malarstwa, rzeźby, biżuterii, ceramiki i innych rzemiosł.

zakopane jaki pensjonat polecacie

Podróżni mogą znaleźć każdy rodzaj zakwaterowania do swoich potrzeb, od gościnnych butikowych do pięciogwiazdkowych hoteli do prostych pokoi hostelu do niedrogich kwaterach. Sympatyczni właściciele lokali mieszkalnych „mówić po angielsku i są dostępne dla zapewnienia pomysły na lokalnej turystyki, zarówno w Tzfat i okolic. Wiele osób uważa, Tzfat być wygodnym przystankiem podczas podróży po regionach Golan i Galilei.

Laurie Rappeport jest koordynatorem Centrum informacyjnym Safed Turystycznej. Ona została w celu promowania turystyki Safed od ponad 12 lat przez jej prac w Centrum Informacji i na stronach WWW.Pełne omówienie historii Safed, zabytki i udogodnienia dla turystów mogą być dostępne za pośrednictwem Centrum Informacyjnego.

– autor artykułu